Rabat 10 % na pierwsze zakupy.

 

California w polskich progach 0
California w polskich progach

Dzięki Agencji Dobrego Smaku Taste It All w dniu 21 września, u progu jesieni, miałam okazję popróbować win, z odległej i wciąż słabo obecnej na polskim rynku, Kalifornii. Producenci i pośrednicy zaprezentowali wina z Napa Valley, Sonoma County, Santa Barbara, Lodi, Paso Robles, Monterey i wielu innych cenionych regionów Kalifornii. 

Ze względu na ograniczenia sanitarne degustacje zostały podzielone na 2 dwu-godzinne bloki, co skutkowało koniecznością narzucenia dużego tempa i dyscypliny. Zaczęłam spokojnie od przejrzenia katalogu, jednak zerknięcie na zegarek uświadomiło mi, że nie ma na co czekać - TRZEBA DEGUSTOWAĆ!

Kalifornia kocha Chardonnay i kocha beczkę, ja nieszczególnie a tu niespodzianka - wielu wystawców podkreślało, iż dane wino jest niebeczkowane (unoaked). Wszystkie spróbowane Chardonnay były wyjątkowe, żadnej skuchy i wszystkie były bardzo mocne, 14,5 % to norma. Na szczęście kunszt winiarzy ukrywał tę moc w pięknych, harmonijnych i niezwykle smacznych winach. 

Speed tasting nie pozwolił na dłuższe kontemplowanie win białych, już czekały wina czerwone w słusznej obfitości. Przede wszystkim Pinot Noir, Zinfandel i, lekko obśmiany w kultowym filmie Alexandra Payne'a "Sideways" ("Bezdroża"), cudowny Merlot. Zatrzymałam się na dłużej przy serii pięknych etykiet Lapis Luna - producenta z regionu Lodi i Północnego Wybrzeża Kalifornii. Etykieta zachwyca a wino przynosi spełnienie. Każda z butelek potwierdziła wyjątkowość i odmienność danego szczepu. A może uda się je sprowadzić...:-) Powalczymy!

                                      

Foto Archiwum WineFolly

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium